2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında Meslek Yüksekokulumuz programlarının birinci sınıfına kesin kaydını yaptıran öğrencilerimizin (YATAY GEÇİŞLER DEĞİL) daha önce herhangi bir Yükseköğretim Kurumundan alarak başarılı oldukları derslerden muaf olmak için gerekli olan evrakları 19 Eylül-23 Eylül 2022 tarihleri arasında Danışman Hocalarımıza teslim etmeleri gerekmektedir.

        Açık ve uzaktan öğretim yöntemiyle Yükseköğretim Kurumlarında öğrenim gören öğrenciler, yalnızca Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili ve Yabancı Dil derslerinden muaf olabilirler. Bu derslerden muafiyet için ders içeriği gönderilmesine gerek bulunmamaktadır.

          Muafiyet Komisyonun ders muafiyetlerine ilişkin kararı yine internet sitemiz üzerinden ilan edilecektir.

       Evrak teslimi şahsen ya da posta yolu ile yapılabilir. Postada meydana gelen gecikme nedeniyle ilanda belirtilen süre içerisinde yapılamayan başvurular dikkate alınmayacak olup sorumluluk tamamen öğrenciye aittir.

           Evrak gönderimlerinde her türlü gönderim ücretlerinin öğrenci tarafından karşılanması zorunludur. Karşı ödemeli yapılan gönderiler kabul edilmeyecektir.

Gerekli evraklar;

           1-Transkript (önceki üniversiteye ait)

           2-Ders içerikleri (önceki üniversiteye ait)

           3-Muafiyet dilekçesi (ekte yer alan)

           4-Muafiyet çizelgesi  (ekte yer alan) (bilgisayarda doldurulacak)

muafiyet_dilekcesi
muafiyetcizelgesi